A földrengések nem olyan ritkák. A Richter-skála szerinti 3,0 és 4,0 közötti erősségű kisebb földrengések évente körülbelül 130 000 alkalommal fordulnak elő világszerte. A 7,0 és 8,0 közötti erősségű, pusztítóbb földrengések évente átlagosan 15 alkalommal fordulnak elő. A Földközi-tenger keleti részén fekvő országok, Olaszországtól és a Balkán-félszigettől Görögországig és Törökországig az átlagosnál gyakrabban érintettek.
A rengések erősségétől függően a földrengések földcsuszamlásokat, talajfolyósodást, árvizeket és szökőárat okozhatnak, miközben megrongálják az elektromos és gázvezetékeket. A földrengések falrepedéseket, az alapok elmozdulását és csőtöréseket is okozhatnak. Nem csak az épületek stabilitását rontják a földrengések. Az épületekhez rögzített komponensek (pl.nem-teherhordó komponensek) szintén veszélyt jelentenek az életre és a testi épségre.
A fischer "rögzítések szeizmikus terhelés alatt" című segédlete választ ad a földrengésbiztos rögzítésekkel kapcsolatos legfontosabb kérdésekre:
Annak érdekében, hogy földrengés esetén a lakosságot érintő súlyos következmények megelőzhetők legyenek, a nem-teherhordó épület-komponensrészek is földrengésbiztos rögzítést igényelnek. A fischer, mint rögzítési szakértő, számos olyan terméket kínál, amelyek alkalmasak a szeizmikus terhelés alatti rögzítésre.
A következő termékek még a nagy szeizmikus hatásoknak is ellenállnak:
Általánosságban elmondható, hogy a szeizmikus terhelés alatti rögzítéseket bizonyítani kell, hogy a kiválasztott termékek alkalmasak-e az előírt hatásra. A statikusok a fischer FiXperience szoftvercsomagjával teljes projektekhez és egyedi alkalmazásokhoz is biztosítani tudják ezt a bizonyítást. Az offline változat mellett létezik egy FiXperience Online böngészős változat is. Tudja meg, milyen lehetőségek várnak Önre a szoftverben található C-FIX Online szoftvermodulba:
Próbálja ki most ingyenesen a FiXperience Online tervezőprogramot!
A fischer műszaki tanácsadással foglalkozó szakértőitől is kaphatnak támogatást: